برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آیا برای من دیر شده که نوازندگی ویولن را یاد بگیرم؟

آیا باید حتما یادگیری ویولن را از کودکی شروع کرد؟

 

یکی از رایج ترین جملاتی که در مورد یادگیری ویولن بین مردم گفته می شود، این است که یادگیری ویولن را باید حتما از کودکی شروع کرد. به همین خاطر اطرافیان به خیلی از کسانی که در سنین میانسالی یا حتی جوانی تصمیم به یادگیری ویولن می کنند، می گویند که نمی شود، برای تو دیر شده است و بهتر است که به سراغ یادگیری یک ساز آسان تر باشی. اگر شما هم در این مرحله هستید و می خواهید برای یادگیری و یا عدم یادگیری ویولن تصمیم بگیرید و این جملات برایتان آشنا هستند، با من همراه باشید تا با هم ببینیم که آیا واقعا باید حتما یادگیری ویولن را از کودکی شروع کرد تا موفق شد؟

یادگیری ویولن در کودکی

در بعضی از کشورهای دنیا همانند چین آموزش ویولن به کودکان را از سن 3 سالگی شروع می کنند و از همان اول سعی می کنند که مهارت نوازندگی ویولن را در کودک مورد نظرشان تقویت کنند و آینده او را از کودکی بسازند. این یک واقعیت است که درصد شانس موفقیت کسانی که ویولن را از کودکی شروع می کنند، برای ستاره شدن زیادتر است. اما این اصلا به این معنی نیست که اگر شما سنین کودکی را گذرانده باشید، دیگر نمی توانید در یادگیری ویولن موفق شوید و این اصلا به این معنی نیست که اگر شما تمرینات ویولن را به صورت جدی انجام دهید، نمی توانید به درجات بالا برسید. پس ماجرا چیست؟ این جمله دقیقا به چه معنی است؟

مثال های نقض برای یادگیری ویولن

اگر کمی درباره نوازندگان ویولن ایران و جهان پرس و جو کنید و یا خیلی ساده از مدرسین موسیقی در شهر خودتان سوال بپرسید، این را حتما متوجه می شوید که مثال های نقض زیادی وجود دارند که یادگیری ویولن را از سنین بزرگسالی شروع کرده اند، موفق شده اند، به هدفشان از یادگیری ویولن رسیده اند و حتی بعضی هایشان به درجات بالایی از موسیقی رسیده اند. این بدین معنی است که شما هم می توانید راه آن ها را طی کنید. اما به شرطی که اولا تمرینات ویولن را جدی بگیرید و دوما اینکه افکار منفی و جملاتی نظیر نمی شود، نمی توانم و امکان ندارد را از ذهنتان دور کنید. در واقع باید بگویم که مهمترین عامل برای موفقیت افراد بزرگسال در یادگیری ویولن این است که حتی خودشان هم باور ندارند که می توانند به هدفشان برسند.

دیر شدن یادگیری ویولن

مهمتر بودن مسیر از نقطه شروع

 

در آخر این را باید به شما بگویم که هیچ تضمینی نیست که اگر کسی یادگیری ویولن را از کودکی و حتی سن 3 سالگی شروع کند و حتما در یادگیری ویولن موفق شود. چراکه در یادگیری ویولن، چگونگی طی کردن مسیر خیلی مهمتر از نقطه شروع است. پس بهتر است که به جای اینکه حسرت بخورید که چرا زودتر یادگیری ویولن را شروع نکرده اید، همین حالا دست به کار شوید و همین امروز قدم اول را برای شروع پروسه یادگیری ویولن بردارید. برای همه شما آرزوی موفققیت روزافزون را دارم.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

یادگیری ویولن چند سال طول می کشد؟

آیا یادگیری ویولن برای بزرگسالان سخت است؟

Open chat