برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آیا واقعا موهای آرشه ویولن از جنس دم اسب هستند؟

آیا آرشه ویولن را با موهای دم اسب درست می کنند؟

مطمئنا شما هم این را شنیده اید که آرشه ویولن را با موهای دم اسب درست می کنند. در این صورت شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که آیا این گفته صحت دارد و آیا واقعا آرشه ویولن را با موهای دم اسب درست می کنند؟ شاید هم این دغدغه برایتان ایجاد شده باشد که مبادا برای ساخت موهای آرشه ویولن شما یک اسب را اذیت کرده باشند. در این صورت به شما توصیه می کنم که این مطلب را مطالعه کنید تا هر آنچه باید درباره موی آرشه ویولن و نحوه ساخت آن بدانید را برایتان توضیح دهم.

آرشه-ویولن-اسب

آیا موهای آرشه ویولن واقعا از جنس موی دم اسب هستند؟

اول از همه اجازه دهید که این را با هم بررسی کنیم که آیا این گفته واقعیت دارد که جنس موهای آرشه ویولن از موهای دم اسب است؟ نکته ای که باید بدانید، این است که موهای همه آرشه های ویولن در دنیا از جنس موهای دم اسب نیست. بلکه موهای بعضی از آرشه ها که معمولا آرشه های ارزانتری هستند را با مواد مصنوعی می سازند. اما موهای یک سری از آرشه ها که اتفاقا آرشه های بهتر و البته قیمتی تری هستند، واقعا از جنس مو دم اسب هستند و واقعا از چنین متریالی برای ساخت این دسته از آرشه های خوب و باکیفیت استفاده می شود. حالا سوال اینجاست که چگونه موهای دم یک اسب را برای ساخت این دسته از آرشه های ویولن جدا می کنند؟

مو-آرشه-ویولن

چگونه موهای دم اسب را برای تهیه موی آرشه ویولن جدا می کنند؟

نکته ای که باید بدانید، این است که در اکثر مواقع وقتی که یک اسب به حالت طبیعی می میرد، موهای دم آن را جدا می کنند و از آن ها در ساخت موهای آرشه های ویولن استفاده می کنند. این یعنی اگر آرشه شما از جنس موی دم اسب است، به احتمال زیاد موهای آرشه شما متعلق به دم اسبی هستند که قبل از ساخت آرشه شما مرده است. با این حساب باید خیالتان از این بابت راحت باشد که هیچ اسبی برای ساخت آرشه ویولن شما مورد آزار قرار قرار نگرفته است.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
آرشه های گرد بهتر هستند یا آرشه های هشت پر؟
نکات مهم برای خرید آرشه ویولن

Open chat