برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

اپلیکشن های رایگان برای یادگیری نت های موسیقی

دو اپلیکیشن خوب برای یادگیری نت های موسیقی

 

آیا دوست دارید که نت های موسیقی را به آسانی یاد بگیرید؟ در این صورت بهتر است که اپلیکیشن هایی که در ادامه به شما معرفی می کنم را در گوشی تلفن همراهتان نصب کنید. با من همراه باشید تا دو اپلیکیشن خوب و کاربردی و رایگان که مخصوص یادگیری نت های موسیقی هستند را به شما معرفی کنم.

آموزش-نت-های-موسیقی

اپلیکیشن موزیک تیوتر (Music Tutor)

 

اولین اپلیکیشنی که می خواهم برای یادگیری نت های موسیقی به شما معرفی کنم، اپلیکیشنی به نام موزیک تیوتر است. در این اپلیکیشن ابتدا نام نت های موسیقی به شما آموزش داده می شود و بعد عکس نت های مختلف به شما نشان داده می شود و از شما خواسته می شود که اسم آن نت را از گزینه های موجود انتخاب کنید. بعد به شما می گوید که انتخابتان درست بوده یا اشتباه بوده. اگر شما روزی 10 دقیقه با این اپلیکشن کار کنید، به راحتی در عرض چند روز نام همه نت های موسیقی و محل قرارگیری آن ها روی خطوط حامل را یاد می گیرید.

البته نکته اینجاست که این اپلیکیشن مخصوص ویولن نیست و شما برای یادگیری نت های سازهای مختلف از جمله پیانو می توانید از آن استفاده کنید. در واقع اگر بخواهید فقط نت های ویولن یا هر ساز دیگری را در آن یاد بگیرید، باید تنظیمات آن را تغییر دهید. با این حساب به شما توصیه می کنم که اگر می خواهید نام و جای همه نت های موسیقی روی خطوط حامل را یاد بگیرید از این اپلیکیشن استفاده کنید و در غیر این صورت اگر فقط هدفتان یادگیری نت های ویولن است، از اپلیکیشن بعدی این لیست استفاده کنید.

اپلیکیشن-نت-موسیقی

 

اپلیکیشن ایزی ویولن نت (Easy Violin Notes)

 

اپلیکیشن ایزی ویولن نت مخصوص یادگیری نت های ویولن است و در صورتی به درد شما می خورد که علاقه به یادگیری ساز ویولن داشته باشید و بخواهید نت های ساز ویولن را یاد بگیرید. نکته جالبی که درباره این اپلیکیشن وجود دارد، این است که به شکل بازی طراحی شده است. مثلا در یک قسمت از آن مثل یک بازی نام نت های مختلف نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود که نت هایی که مخصوص یک سیم مشخص مثلا سیم اول، دوم، سوم یا چهارم ویولن است را در قسمت مخصوص به خودش قرار دهید و امتیاز بگیرید.

اپلیکیشن-نت-ویولن

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

آموزش نام نت های سیم می ویولن به زبان ساده

آموزش نام نت های سیم لا ویولن به زبان ساده

Open chat