برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

اپلیکیشن هایی که هر نوازنده ای باید آن ها را داشته باشد!

اپلیکیشن های کاربردی برای نوازنده ها

اگر شما هم نوازنده هستید، بهتر است که چند اپلیکیشن مفید برای نوازندگی را در گوشی تلفن همراهتان نصب داشته باشید. من در ادامه می خواهم چند اپلیکیشن کاربردی بای نوازنده ها به شما معرفی کنم که مطمئنا برای شما هم مفید هستند. با من همراه باشید.

اپلکیشن MetronomePro

اپلیکیشن مترونوم پرو یک مترونوم دیجیتالی است که با کمک آن می توانید ضرب آهنگ تمپوهای مختلف را داشته باشید. این اپلیکیشن یکی از مفیدترین اپلیکیشن های موسیقی است و هر نوازنده ای می تواند از آن استفاده کند. کافی است که این اپلیکیشن را برای خودتان دانلود و نصب کنید و بعد از قسمتی که در آن علامت 4/4 دیده می شود، ریتم را تعیین کنید. شما به راحتی با حرکت انگشتتان به سمت راست و چپ می توانید صورت و مخرج کسر 4/4 را عوض کنید و برای مثال ریتم های 4/3، 8/6 و … را در این اپلیکیشن اجرا کنید. اگر این کار را انجام دهید، می بینید که بخش های دور دایره موجود در صفحه تغییر می کند. در قسمت وسط این اپلیکیشن یک عدد درج شده است که نشانگر سرعت تمپو است. شما می توانید روی این عدد ضربه بزنید تا صفحه ای برای تایپ کردن برایتان باز شود و توسط آن تمپو مورد نظر را انتخاب کنید. مثلا می توانید تمپو را عدد 60،30، 120 و یا هر تمپو دیگری قرار دهید. لازم به ذکر است که عدد تمپو هرچقدر پایین تر باشد، سرعت پایین تر می آید. در ضمن یک علامت نت سیاه هم در محیط اپلیکیشن به چشم می خورد که نشانگر آن است که هر ضرب برابر با یک نت سیاه می باشد. شما می توانید با تغییر نت این قسمت، مبنای ضرب را تغیر دهید و مثلا بگویید که برای هر نت چنگ یک ضرب توسط این اپلیکیشن به صدا دربیاید. در نهایت می توانید با زدن علامت پلی در این اپلیکیشن، ضرب مورد نظرتان را اجرا کنید. مثلا اگر تنظیماتتان 4/4، نت سیاه و تمپو 60 باشد، می بینید که دایره اصلی این اپلیکیشن به 4 قسمت تبدیل می شود و در هر قسمت با سرعت 60 یک صدا تولید می شود و 4 ضرب با سرعت 60 به شما نمایش داده می شود.

اپلیکیشن های نوازندگی

اپلیکیشن PanoTuner

اپلیکیشن پانوتیونر یکی دیگر از اپلیکیشن های کاربردی برای نوازندگان است. این اپلیکیشن که یک تیونر دیجیتالی است، به شما در کوک کردن سازتان کمک می کند. پس اگر به دنبال یک اپلیکیشن برای کوک کردن ساز هستید، حتما این اپلیکیشن را برای خودتان دانلود و نصب کنید. در قسمت تنظیمات این اپلیکیشن که با ضربه زدن روی علامت تعجب کنار صفحه اصلی نمایش داده می شود، می توانید تعیین کنید که نت ها به صورت A، B، C و … و یا به صورت La، Si، Do و … نشان داده شوند. ضمنا می توانید در قسمت تنظیمات، این را هم تعیین کنید که نت ها به صورت دیز یا بمل به نمایش دربیایند و مثلا نت دو دیز به شکل Do# و یا به صورت Re b نمایش داده شود. برای کوک کردن سازتان کافی است که سیم مورد نظر را به صدا دربیاورید و این را چک کنید که آن نت در بازه سبز رنگ (بازه درست) قرار گرفته است یا نه! مثلا اگر به دنبال کوک کردن سیم دوم ویولن هستید، باید آن سیم را به شکلی کوک کنید که در اپلیکیشن پانو تیونر، نت A یا La به نمایش دربیاید.

اپلیکیشن های نوازندگی

Open chat