برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

برای شروع یادگیری ویولن چه کار کنم؟

راهنمای شروع یادگیری ویولن

 

من می خواهم ویولن یاد بگیرم. اما نمی دانم باید برای شروع یادگیری ویولن چه کاری انجام دهم؟ اول باید ویولن بخرم؟ باید در کلاس ویولن ثبت نام کنم؟ می توانم خودم نوازندگی ویولن را یاد بگیرم؟ چگونه باید وارد مسیر یادگیری ویولن شوم؟ اگر هر کدام از این سوال ها سوال شما هم هست، با من همراه باشید تا به شما بگویم که برای شروع یادگیری ویولن باید چه کاری انجام دهید.

شروع یادگیری ویولن

گوش دادن به سبک های مختلف موسیقی

اولین کاری که شما باید برای شروع یادگیری ویولن انجام دهید، این است که متوجه شوید به چه سبکی از موسیقی علاقه مند هستید. کافی است که گشتی در اینترنت بزنید و به ویولن کلاسیک، ویولن ایرانی و ویولن پاپ گوش دهید و ببینید که به کدام سبک علاقه مند هستید. ضمن اینکه سعی کنید هدفتان را از یادگیری ویولن در همان ابتدای کار مشخص کنید و ببینید که اصلا می خواهید ویولن را یاد بگیرید که به چه هدفی برسید. در این صورت بهتر می توانید نقشه راه را برای یادگیری ویولن بچینید. هرچند باید این را هم در نظر داشته باشید که اگر می خواهید نوازندگی ویولن را به شکل اصولی یاد بگیرید، بهتر است که ویولن را به سبک کلاسیک یاد بگیرید و از اصول کلاسیک برای یادگیری و نوازندگی ویولن استفاده کنید.

پیدا کردن یک مدرس خوب برای ویولن

در قدم دوم بهتر است که شما به دنبال یک مدرس خوب برای یادگیری ویولن باشید. از آنجایی که ویولن ساز بسیار دقیقی است و یادگیری یک نکته اشتباه و تمرین آن می تواند منجر به ایجاد عادات اشتباه در نوازندگی شما بشود، بهتر است که از همان روز اول یادگیری ویولن را زیر نظر یک مدرس شروع کنید و خودتان به صورت فردی شروع به یادگیری ویولن نکنید.

خرید یک ویولن برای شروع یادگیری

شما در همان ابتدای شروع یادگیری ویولن باید یک ساز برای خودتان تهیه کنید. برای این منظور می توانید با مدرس مورد نظرتان مشورت کنید و بعد ساز خودتان را تهیه کنید. مساله ای که مهم است، این است که شما باید در همان جلسه اول ویولن سازتان را به همراه داشته باشید. پس از فکر اینکه یک ماه کلاستان را شروع کنید و بعد برای خرید ویولن اقدام کنید، بیرون بیایید.

برنامه ریزی برای تمرین مداوم ویولن

این را یادتان باشد که اگر می خواهید یادگیری ویولن را آغاز کنید، باید از همان ابتدا تغییری در برنامه روزمره زندگیتان بدهید و یک زمان حداقل 2 ساعته را به تمرین روزانه ویولن اختصاص دهید. پس بهتر است که زمانی را به این برنامه ریزی اختصاص دهید و ببینید چگونه می توانید با انجام تغییرات جزئی در برنامه زندگی روزانه تان، یک زمان مشخص را برای انجام تمرینات ویولن در نظر بگیرید.

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

اپلیکیشن های رایگان برای یادگیری نت های موسیقی

چند توصیه مهم برای شرکت در کلاس آنلاین ویولن

 

Open chat