برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بهترین مارک سیم برای ویولن چیست؟

راهنمای خرید سیم برای ویولن

خوب بودن یا بد بودن سیم ویولن می تواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت صدای تولید شده از ساز شما بگذارد. یعنی اگر شما دو نوع سیم مختلف با دو کیفیت مختلف را بر روی یک ویولن نصب کنید، می بینید که صدای ویولن شما به شکل قابل توجهی تغییر می کند. اما سوال این است که چه سیمی خوب و چه سیمی بد است؟ اگر شما هم می خواهید بدانید که بهترین مارک سیم برای ویولن چیست، با من همراه باشید تا یک سری توضیحات در این باره به شما ارائه کنم.

انواع سیم ویولن

اول از همه خوب است این را بدانید که سیم های ویولن انواع مختلفی دارند که از میان آن ها سیم های فلزی و سیم های سینتیک از بقیه محبوب تر شده اند و بیشتر این دو مدل سیم ها در بازار ایران دیده می شود. سیم های فلزی یا متال ویولن به سیم هایی گفته می شود که تماما فلزی هستند و در نتیجه عمر زیادی دارند. از آن طرف سیم های سینتیک ویولن سیم هایی با هسته الیاف مصنوعی هستند که دور آن ها یک پوشش ظریف آلومینیومی وجود دارد. این سیم ها به خاطر جنسی که دارند، به نسبت سیم های متال عمر کمتری دارند و احتمال پاره شدن آن ها بعد از تمرینات طولانی و یا حتی کوک کردن اشتباه بیشتر از سیم های فلزی است. اما به نسبت آن ها صدای گرمتر، دلنشین تر و جذاب تری دارند و جنس صدای ویولن را بهتر می کنند. اما سوال این است که کدامیک از این سیم ها را باید انتخاب کنیم و کدامشان گزینه مناسب تری هستند؟

بهترین-برند-سیم-ویولن

بهترین سیم ویولن

شما باید با توجه به نیاز خود یک سیم خوب برای ویولن خودتان انتخاب کنید. اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید، این است که سیم های متال برای هر دو سبک ایرانی و کلاسیک مناسب هستند. در صورتی که سیم های سینتیک بیشتر به درد قطعات کلاسیک و نوازندگی ویولن به سبک کلاسیک می خورند. نکته دیگر اینکه به دلیل اینکه عمر سیم های متال یا فلزی ویولن بیشتر از سیم های سینتیک است، بهتر است که شما برای تمرینات روزانه خود از سیم های فلزی استفاده کنید و در صورت تمایل یک سیم سینتیک ویولن نیز تهیه کنید تا هر وقت اجرای خاصی داشتید، آن را بر روی ویولن خود نصب کنید و دوباره برای تمرین آن را جدا کنید و دوباره سیم فلزی را بر روی ویولن خود نصب کنید.

بهترین مارک سیم ویولن

حالا سوال اینجاست که بهترین مارک سیم ویولن چیست و کدام برند بهترین سیم های فلزی و همین طور سیم های سینتیک را تولید می کند. توصیه من به شما این است که اگر به دنبال خرید یک سیم فلزی ویولن هستید، سیم پیراسترو سبز را تهیه کنید. البته تاکید می کنم که این سیم برای تمرین خوب است و برای اجرا سیم خیلی خوبی محسوب نمی شود و اصولا صدای خشکی را تولید می کند. اما با توجه به گزینه های موجود در بازار، مشخص است که سیم پیراسترو سبز یکی از بهترین سیم های ویولن برای تمرین است. اگر هم به دنبال خرید یک سیم سینتیک هستید و عمر سیم برایتان اهمیت چندانی ندارد، بهتر است که یکی از انواع سیم های سینتیک توماستیک مثل سیم دومینانت توماستیک را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که سیم های سینتیک توماستیک به نسبت سیم پیراسترو سبز قیمت بییشتری دارند و با توجه به عمر کوتاهی که دارند، برای تمرین چندان مناسب و مقرون به صرفه نیستند.

بهترین سیم برای ویولن

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

آرشه هشت ضلعی بهتر است یا آرشه گرد؟

همه چیز درباره سوردین ویولن

Open chat