برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بهترین کتاب تئوری موسیقی

کدام کتاب تئوری موسیقی بهتر است؟

 

آیا شما هم سوال های زیادی در زمینه تئوری موسیقی دارید؟ آیا شما هم دلتان می خواهد که بیشتر با گام ها، فاصله ها، ریتم ها و آکوردها در دنیای موسیقی آشنا شوید؟ در این صورت بهتر است که در اسرع وقت یک کتاب خوب برای یاد گرفتن تئوری موسیقی برای خودتان خریداری کنید و حداقل روزی 5 صفحه از آن را مطالعه کنید. اما چه کتابی؟ با من همراه باشید تا یک کتاب خوب برای یادگیری تئوری موسیقی به شما معرفی کنم.

بهترین-کتاب-تئوری-موسیقی

بهترین کتاب برای یادگیری تئوری موسیقی

اگر دوست دارید که همه چیز درباره تتوری موسیقی را از مبتدی تا پیشرفته یاد بگیرید، بهتر است که کتاب “تئوری بنیادی موسیقی” که نوشته “پرویز منصوری” است را تهیه کنید. در این کتاب که حدودا 300 صفحه دارد، در مورد موضوعات مختلف تئوری موسیقی صحبت شده است و سعی شده که با مثال مفاهمی تئوری موسیقی آموزش داده شود. این کتاب بسیار جامع است و مطالب بسیار خوب و آموزنده ای در آن نگارش شده است. اما نکته ای که باید درباره آن بدانید، این است که زبان به کار رفته در این کتاب کمی سنگین است و شاید خواندن آن برای کودکان و نوجوانان خیلی ساده نباشد.

کتاب-تئوری-موسیقی

کتاب تئوری موسیقی برای کودکان

اگر احیانا می خواهید که یک کتاب تئوری موسیقی برای فرزندتان تهیه کنید، بهتر است که به دنبال خرید کتابی باشید که زبان ساده تر و بیان شیرین تری داشته باشد. از بین کتاب های موجود در بازار، کتاب “تئوری موسیقی برای کودکان” نوشته “لینا نگ” از بقیه کتاب ها برای کودکان بهتر به نظر می رسد و معمولا کودکان با آن ارتباط بهتری برقرار می کنند. هر چند اگر از من می پرسید، به شما توصیه می کنم که برای یادگیری تئوری موسیقی به فرزندتان سخت نگیرید و او را مجبور به خواندن کتب تئوری موسیقی نکنید. اگر احیانا فرزندتان به خواندن کتاب های تئوری علاقه ای ندارد، از معلم موسیقی او بخواهید که آرام آرام کودکتان را با دنیای تئوری موسیقی آشنا کند.

کتاب-تئوری-موسیقی-کودکان
در آخر باید بگویم که اگر بزرگسال هستید و با این حال حوصله خواندن کتاب های قطور تئوری موسیقی را ندارید و می خواهید که با زبان ساده با تئوری موسیقی آشنا شوید و از کلیاتی درباره تئوری موسیقی آگاه شوید، می توانید کتاب “تئوری موسیقی” نوشته ” مصطفی کمال پور تراب” را تهیه کنید. این کتاب که حدودا 100 صفحه دارد، مطالب مختصر و مفیدی دارد و شما به راحتی می توانید مطالب آن را بخوانید و یاد بگیرید.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
گام موسیقی چیست و چرا باید آن را تمرین کنیم؟
اپلیکیشن های رایگان برای یادگیری نت های موسیقی

 

Open chat