برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

حل مشکل کوک خالی کردن ویولن

با مشکل کوک خالی کردن ویولن چه کنیم؟

 

اگر ویولن شما هم به صورت ناگهانی کوک خالی می کند، این مطلب برای شما نوشته شده است. اگر احیانا وقتی در حال نوازندگی هستید، به ناگاه گوشی های ویولنتان شروع به چرخش می کنند و ویولنتان از کوک خارج می شود، این مطلب را از دست ندهید.

علت خالی کردن کوک ویولن

جنس گوشی های ویولن و تراشی که گوشی های ویولن و محل قرار گیری آن ها می خورد، در هر ویولن با دیگری متفاوت است. در بعضی از ویولن ها این مشکل پیش می آید که گوشی های ویولن که در قسمت حلزونی ساز قرار گرفته اند و مخصوص کوک کردن ساز هستند، به صورت کاملا ناگهانی چرخیده می شوند و یک یا چند سیم از ویولن کوک خالی می کند. این مشکلی است که خیلی از نوازندگان ویولن با آن مواجه می شوند. اما جالب است بدانید که این مشکل یک راه حل خیلی ساده دارد که با کمک آن می توانید این مشکل را تا حدی برای خودتان حل کنید.

راه حل خالی کردن کوک ویولن

برای اینکه ویولن شما در حین ساز زدن و نوازندگی کوک خالی نکند، کافی است که در حین این که ویولن را کوک می کنید، گوشی های ویولن را در حین چرخاندن کمی به سمت داخل فشار دهید. در بیشتر مواقع، مشکل کوک خالی کردن ویولن با همین کار ساده حل می شود و گوشی ها در جایشان محکم می شود. در این صورت احتمال چرخیده شدن آن ها کمتر می شود و در نتیجه ویولن بهتر کوک را نگه می دارد. به شما توصیه می کنم که این بار که سازتان کوک خالی کرد، این ترفند را به کار بگیرید و امتحان کنید و ببینید که مشکل برایتان حل می شود یا نه. اگر مشکل برایتان حل نشد، می توانید ویولن خود را به یک سازنده ویولن نشان دهید تا اگر مشکل جدی تری داشت، آن مشکل را برایتان حل کند.

کوک خالی کردن ویولن
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برایتان جالب هستند:
علت، راه پیشگیری و درمان ترک خوردن صفحه ویولن
فرق ویولن ارزان و گران در چیست؟

Open chat