برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

راهنمای انتخاب ساز برای کودکان

از کجا بفهمیم کودکمان به چه سازی علاقه دارد؟

اگر شما هم یک کودک کم سن و سال دارید و دلتان می خواهد که او را با دنیای موسیقی آشنا کنید، این مطلب را از دست ندهید. اگر شما هم نمی دانید که باید کودکتان را برای چه کلاس موسیقی و یادگیری کدام ساز ثبت نام کنید، این مطلب برای شماست. در ادامه به شما می گویم که چگونه می توانید تشخیص دهید که کودکتان در یادگیری و نوازندگی کدام ساز موفق می شود و در نتیجه بهتر می توانید کار انتخاب ساز برای کودک خودتان را انجام دهید.

گوش دادن به صوت سازهای مختلف

اولین کاری که شما می توانید انجام دهید تا هم کودکتان با دنیای موسیقی آشتی کند و هم متوجه شوید که او به چه سازی علاقه دارد، این است که فلش یا یک سی دی را پر از صوت سازهای مختلف کنید و چندین روز به آن ها گوش دهید. در این صورت احتمالا کودکتان کم کم به یکی از آهنگ ها و در واقع یکی از سازها توجه بیشتری نشان می دهد و کم کم می توانید متوجه شوید که کدام صدا از نظر کودک شما دلنشین تر است.

آشنا کردن کودک با سازهای مختلف

یکی از ساده ترین و کاربردی ترین روش ها برای انتخاب ساز برای کودک این است که او را به یک آموزشگاه موسیقی ببرید و از مسئول آموزشگاه بخواهید که کودکتان را سر کلاس های مختلف ببرد و او را با سازهای مختلف آشنا کند. این کار ممکن است که چند روز زمان از شما بگیرد. اما به جرئت می توانم بگویم که ارزشش را دارد. چراکه با این کار کودکتان به طور عملی با سازهای مختلف مثل ویولن، گیتار، پیانو، سنتور، تمبک و … آشنا می شود و در نتیجه راحت تر می تواند ساز مورد نظرش را انتخاب کند.

انتخاب-ساز-کودک

شرکت در کلاس های موسیقی کودک

اگر کودکتان سن و سال کمی دارد، می توانید او را در اتبدا در کلاس های موسیقی کودک برای یادگیری ارف و بلز ثبت نام کنید تا او اول در یک محیط شاد و صمیمی وارد دنیای موسیقی شود و نت ها را یاد بگیرد. بعد که کمی در محیط موسیقی قرار گرفت و با سازهای مختلف آشنا شد، یک ساز را به صورت تخصصی انتخاب کند.

موسیقی-کودک
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
بهترین سن برای شروع یادگیری ویولن
چگونه کودکان را به تمرین ویولن تشویق کنیم؟
مزایای یادگیری ویولن برای کودکان

Open chat