برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

راهنمای تصویری صحیح گرفتن ویولن

آموزش گام به گام صحیح گرفتن ویولن

اولین قدمی که شما باید برای یادگیری ویولن انجام دهید، این است که باید یاد بگیرید چگونه ویولن را به شکل صحیح نگهدارید. پس اگر هنرجوی مبتدی ویولن هستید یا حتی اگر قبلا ویولن کار کرده اید، اما احساس می کنید که طرز نگهداری ویولن را به شکل درستی انجام نمی دهید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه می خواهم به شما بگویم که طرز صحیح گرفتن ویولن به چه شکل است و شما چگونه باید ویولن را نگهدارید.

مرحله اول برای صحیح گرفتن ویولن

اولین کاری که باید برای گرفتن صحیح ویولن انجام دهید، این است که سازتان را زیر بازویتان قرار دهید. نکته ای که باید در این مرحله بدانید، این است که بازوی شما باید دقیقا روی زیرچانه ای ویولن قرار بگیرد و نباید قسمت وسط ویولن یا قسمت خرک ویولن را لمس کند.

صحیح گرفتن ویولن

مرحله دوم برای صحیح گرفتن ویولن

در مرحله دوم شما باید درست مطابق تصویر زیر با دست چپتان ویولن را از سمت چپ ساز بگیرید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که دست چپ خودتان را به حالتی که می خواهید یک شی را بردارید، نگه دارید و با دست چپ و انگشت هایتان حالت C انگلیسی را درست کنید و بعد ویولن را از همان قسمتی که گفته شد، با دستتان بگیرید.

صحیح گرفتن ویولن

مرحله سوم برای صحیح گرفتن ویولن

حالا کاری که باید انجام دهید، این است که با همان دست چپ ویولن را برگردانید و آن را روی شانه تان قرار دهید. به همین سادگی! فقط تنها کاری که باید انجام دهید، این است که  سمت چپ بالشتک را روی شانه چپ خود قرار دهید و توجه کنید که ویولن زاویه 45 درجه داشته باشد.

صحیح گرفتن ویولن

مرحله چهارم برای صحیح گرفتن ویولن

در این مرحله باید سعی کنید که گونه و در واقع استخوان فک خود را روی زیرچانه ای ویولن قرار دهید. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید، این است که زیرچانه ای برای گذاشتن چانه نیست و شما نباید چانه خود را مستقیما روی زیرچانه ای قرار دهید. بلکه باید این کار را به گونه ای انجام دهید که زیرچانه ای استخوان فک شما را لمس کند. درست مطابق تصویر زیر! نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که سر شما باید حالت عادی داشته باشد و نباید سرتان را کج کنید. حالا باید سعی کنید که ویولن را فقط با استفاده از زیر چانه ای بگیرید و به گونه ای این کار را انجام دهید که دست چپ شما کمکی به نگه داشتن ویولن نکند. پس خیلی آرام دست چپ خودتان را رها کنید و امتحان کنید و ببینید که می تونید فقط ویولن را با سرخودتان نگه دارید یا خیر!

گرفتن-صحیح-ویولن

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
همه چیز درباره برچسب های انگشت گذاری ویولن
همه چیز درباره سوردین ویولن

 

Open chat