برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

راهنمای یادگیری اصولی ویولن

چگونه ویولن را اصولی یاد بگیریم؟

اگر شما هم می خواهید ویولن را اصولی یاد بگیرید، این مطلب را مطالعه کنید تا با راهکارهای یادگیری ویولن به شکل اصولی آشنا شوید. در ادامه راهکارهایی را مشاهده می کنید که با به کارگیری آن ها می توانید پروسه یادگیری ویولن را بهتر و اصولی تر طی کنید.

یادگیری اصولی ویولن

ویولن را به سبک کلاسیک یاد بگیرید

شما در یادگیری ویولن به سبک کلاسیک، می توانید نوازندگی این را به ساز را به شکل اصولی و قانونمند یاد بگیرید. هر چند همه سبک های نوازندگی کاملا ارزشمند و قابل احترام هستند، اما خیلی از مدرسین معتقدند که سبک کلاسیک چارچوب منظم تری دارد و اگر کسی ویولن را به سبک کلاسیک یاد بگیرد، اشتباهاتش در نوازندگی کمتر می شود. در واقع شما با یادگیری ویولن به سبک کلاسیک این فرصت را پیدا می کنید که قواعد نوازندگی ویولن به شکل صحیح را آموزش ببینید و به صورت چارچوب مند نوازندگی این ساز را یاد بگیرید.

تمرینات ویولن را به صورت صحیح انجام دهید

یادتان باشد که تمرین کردن ویولن به شکل اشتباه به مراتب بدتر از این است که اصلا تمرین نکنید. چراکه شما وقتی که تکنیک های نوازندگی ویولن را به شکل اشتباه تمرین می کنید، عادت های اشتباه را در نوازندگی خود پرورش می دهید و متاسفانه باید بگویم که فراموش کردن آن عادت های اشتباه خیلی هم آسان نیست.

بیشتر به تمرینات اتود و گام توجه کنید

با اینکه بیشتر هنرجویان ویولن به دنبال این هستند که سریعا آهنگ بنوازند و این یک مساله کاملا طبیعی است. اما من به شما توصیه می کنم که تا حد ممکن بیشتر به تمرینات اتود و گام که تمرینات اصلی برای یادگیری اصولی ویولن هستند، توجه کنید. هرچند به شما حق می دهم که شما هم مثل هر کس دیگری بخواهید که آهنگ هم بنوازید و این اصلا بد نیست. اما بهتر است که در کنار اینکه دوست دارید آهنگ های متنوع را یاد بگیرید، زمان کافی را هم به تمرین اتود و گام اختصاص دهید و این را بدانید که این تمرینات هستند که می توانند شما را به یک نوازنده حرفه ای ویولن تبدیل کنند.

یک زمان مشخص را به تمرین ویولن اختصاص دهید

نکته آخری که باید درباره یادگیری اصولی ویولن به شما بگویم، این است که داشتن تداوم در تمرینات ویولن اهمیت خیلی زیادی دارد. کاری که باید انجام دهید، این است که یک ساعت مشخص را برای تمرین ویولن در طول هر روز اختصاص دهید و سعی کنید که به برنامه خودتان پایبند باشید و بین تمریناتتان وقفه نیندازید.

Open chat