برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مزایای یادگیری ویولن برای کودکان

یادگیری ویولن برای کودکان چه سودی دارد؟

بلد بودن یک ساز و آهنگ نواختن با آن یک توانایی بسیار جذاب و لذتبخش است. اما جدای از اینکه نواختن یک ساز لذت خاص خودش را دارد، مزایای زیادی هم برای رشد ذهنی و روح و روان دارد. این بدین معنی است که اگر شما برای یادگیری یک ساز وقت بگذارید، عملا به خودتان لطف کرده اید و به رشد و پرورش ذهنتان کمک بزرگی کرده اید! جالب است بدانید که ویولن یکی از آن سازهایی است که یادگیری آن تاثیرات بسیار زیادی بر ذهن و روحیه افراد و علی الخصوص بر ذهن کودکان می گذارد. اگر برایتان جالب شده که بدانید یادگیری ویولن چه مزایایی دارد، این مطلب را بخوانید. چراکه من می خواهم در این مطلب به شما بگویم که یادگیری ویولن برای کودکان چه سودی دارد.

آموزش ویولن به کودکان

پرورش قدرت حافظه و توجه کودکان با یادگیری ویولن

تا به حال تحقیقات مختلفی در مورد مزایای یادگیری ویولن و دیگر سازها انجام شده است. اتفاقا اخیرا یک تحقیقات علمی مهم توسط دانشگاه مک مستر کانادا در این باره انجام شده است و بر اساس آن مشخص شده که یادگیری ساز می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر پرورش قدرت حافظه و بالاتر بردن توانایی توجه کودکان داشته باشد.

بهبود عملکرد و سلامت ذهنی کودکان با یادگیری ویولن

کارشناسان معتقدند که با یادگیری ویولن، توانایی خواندن، صحبت کردن و دیگر عملکردهای ذهن بهبود پیدا می کند. نکته جالبی که باید در این باره به شما بگوییم، این است که در ژورنال علمی آکادمی روانپزشکی کودکان و نواجوانان آمریکا در ماه دسامبر 2014 مقاله ای درج شد که در آن در مورد تاثیر یادگیری ویولن در نبرد با اختلالات روانشناختی بحث شده بود و ثابت شده بود که یادگیری ویولن می تواند سلامت ذهن را بهبود ببخشد.

ویولن کودکان
پرورش قدرت آنالیز حس های مختلف کودکان با یادگیری ویولن

جالب است که بدانید بر اساس تحقیقات متعدد مشخص شده است که موزیسین ها قدرت درک بهتری از حس های مختلف از جمله حس شنیداری، حس لامسه و حس بینایی دارند. با این حساب اگر شما هم دوست دارید که کودکانتان رشد و پرورش بهتری داشته باشند، بهتر است که از همین حالا نسبت به آموزش یک ساز به آن ها اقدام کنید.

بهبود مهارت های اجتماعی کودکان با یادگیری ویولن

یکی از مزایای یادگیری ویولن برای کودکان این است که اصولا کودکانی که در حال یادگیری ویولن هستند، به نسبت دیگر کودکان مهارت های ارتباط اجتماعی بالاتری دارند. خوب است این را بدانید که کودکانی که هنرجوی ویولن هستند، انضباط شخصی بیشتری دارند و از این گذشته، اعتماد به نفس، عزت نفس و خودآگاهی بیشتری دارند. همین ویژگی ها باعث می شود که این دسته از کودکان بیشتر در معرض توجه قرار بگیرند و همین باعث می شود که کودکان با یادگیری ویولن رفته رفته مهارت های اجتماعی بهتری به نسبت دیگر کودکان هم سن و سالشان پیدا کنند.
ویولن کودکان

Open chat