برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مشکل انگشت چهارم در ویولن

بررسی مشکلات انگشت چهارم در ویولن

انگشت کوچک ضعیف ترین انگشت در نوازندگی ویولن است و معمولا بیشتر هنرجویان ویولن را به دردسر می اندازد. مشکل انگشت چهارم در ویولن یک مشکل همه گیر است که احتمالش زیاد است شما هم در حین یادگیری ویولن با آن مواجه شوید. اما خبر خوب اینکه مشکلات انگشت چهارم در ویولن قابل حل هستند و انگشت چهارم می توانید با تمرینات درست قوی تر شود. با من همراه باشید تا با یکدیگر بررسی کنیم که انگشت چهارم در نوازندگی ویولن می تواند چه مشکلاتی داشته باشد.

انگشت-چهارم-ویولن

قوی نبودن انگشت چهارم ویولن

یکی از مشکلاتی که ممکن است شما با آن در حین نوازندگی ویولن مواجه شوید، این است که انگشت چهارمتان به اندازه کافی قوی نباشد و نتوانید در زمان هایی که لازم است، از انگشت چهارم استفاده کنید. در واقع ممکن است که این مشکل برایتان پیش بیاید که فقط بتوانید نت های می، لا و ر را به صورت دست باز اجرا کنید و وقتی که بخواهید از انگشت چهارم روی سیم های بالاتر برای نواختن این نت ها استفاده کنید، انگشت چهارمتان توانایی لازم را نداشته باشد. در این صورت باید تمرینات مستقلی برای تقویت انگشت چهارم داشته باشید. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که در تمرین یک اتود خاص فقط و فقط از انگشت چهارم استفاده کنید و استفاده از سیم های دست باز را برای تمرین آن اتود برای خودتان ممنوع کنید تا کم کم انگشت چهارمتان تقویت شود.

گرد نبودن انگشت چهارم ویولن

اگر انگشت چهارم شما در نوازندگی ویولن حالت گرد و خمیده خودش را حفظ نمی کند، باید حتما هرچه سریع تر نسبت به حل این مشکل اقدام کنید. کاری که باید انجام دهید، این است که جلوی آینه تمرین کنید و یا اینکه مدام چشمتان به انگشت چهارم باشد و اجازه ندهید که به هیچ عنوان حالت خمیده خود را از دست بدهد. اگر چند وقت مواظب استیل انگشت چهارمتان باشید، کم کم می بینید که عادت اشتباه گرد نگه نداشتن انگشتتان را از دست می دهید و فرم و حالت دست چپتان بهتر می شود.

فالش بودن انگشت چهارم ویولن

اگر انگشت چهارمتان نمی تواند به نقطه مورد نظر برای اجرای نت مربوطه برسد و به اصطلاح نت کم می شود، باید سعی کنید که فرم دستتان را درست کنید. اصولا کسانی که احساس می کنند که انگشت چهارمشان در نوازندگی ویولن فالش می شود و نمی توانند نوازندگی دقیقی با آن داشته باشند، این فکر را می کنند که انگشت چهارمشان بیش از اندازه کوتاه است. در صورتی که چنین نیست و معمولا مشکل این دسته از افراد با درست کردن فرم دست چپ و حالت نگه داشتن ویولن حل می شود.

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

چگونه فالشی انگشت چهارم را در ویولن از بین ببریم؟

راهنمای تصویری صحیح گرفتن ویولن

 

Open chat