برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نبایدهای مهم در تمرین ویولن

این کارها را در تمرین ویولن انجام ندهید

 

اگر می خواهید پیشرفت خوبی در یادگیری ویولن داشته باشید و اگر می خواهید نتیجه خوبی از تمرین ویولن بگیرید، بهتر است که چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید. در واقع اگر می خواهید تمرینتاتتان به خوبی نتیجه بدهد، بهتر است که حواستان به یک سری نبایدهای مهم در تمرین ویولن باشد و از آن ها اجتناب کنید تا تمرین صحیح تری داشته باشید.

تمرین ویولن را بدون کوک کردن ویولن شروع نکنید

حتی اگر مبتدی هستید و تازه یادگیری ویولن را شروع کرده اید، باز هم باید کوک کردن ویولن را یاد بگیرید و هر بار قبل از شروع تمرین، ویولن خودتان را کوک کنید. در غیر این صورت گوش موسیقیایی شما تقویت نمی شود و هیچ وقت متوجه نمی شوید که هر نت دقیقا باید چه صدایی داشته باشد. اگر کوک کردن ویولن را بلد نیستید، همین حالا مطلب یک روش آسان برای کوک کردن ویولن با تیونر را مطالعه کنید.

تمرین ویولن را پشت سر هم انجام ندهید

اگر برایتان ممکن است و سبک زندگی و کارتان اجازه می دهد، تمرین ویولن را به چند بخش مختلف در طول روز تقسیم کنید. در این صورت نتیجه بیشتری از تمرین ویولن می گیرید و خستگی باعث نمی شود که حواستان پرت شود و تمرینتان بی کیفیت انجام شود. حتی اگر چنین کاری برایتان ممکن نیست و فقط می توانید یک زمان مشخص را برای تمرین ویولن در نظر بگیرید، بهتر است که هر یک ساعت یکبار چند دقیقه ای استراحت کنید و تمرین خودتان را بدون استراحت و به صورت یکجا انجام ندهید تا کیفیت تمرینتان بالاتر برود.

نبایدهای-تمرین-ویولن

تمرین ویولن را در جای شلوغ انجام ندهید

یادتان باشد که تمرکز در تمرین ویولن حرف اول را می زند. پس اگر شما هم عادت دارید که در جای شلوغ ویولن تمرین کنید، بهتر است که این عادت را کنار بگذارید و یک محل آرام تر مثلا اتاق خانه تان را برای تمرین انتخاب کنید و سعی کنید در جایی ویولن تمرین کنید که اشخاص دیگر حضور نداشته باشند.

تمرین ویولن را با نا امیدی انجام ندهید

هیچ وقت با این احساس که نمی توانید، نمی شود و امکان ندارد که ویولنیست خوبی شوید، تمرینتان را آغاز نکنید. این احساسات و انرژی های منفی کار شما را برای تمرین ویولن خراب می کنند و بخش مهمی از تمرکزتان را می گیرند. به شما توصیه می کنم که برای اینکه درگیر این انرژی های منفی نشوید، چند دقیقه قبل از اینکه تمرینتان شروع شود، چشمانتان را ببندید و تصور کنید که به یک ویولنیست مطرح تبدیل شده اید و به خودتان تلقین کنید که قرار است تمرین امروزتان به شکل عالی پیش برود و قرار است که مهارت هایتان برای نوازندگی ویولن هر لحظه بیشتر از قبل شود. مطمئن باشید که با صرف همین چند دقیقه، انرژیتان برای تمرین بیشتر می شود و در نهایت نتیجه بهتری از تمرین ویولن می گیرید.

نکات-تمرین-ویولن
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما هم مفید هستند:
یک برنامه خوب برای تمرین ویولن در خانه
چند ساعت در روز برای تمرین ویولن کافی است؟

Open chat