برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نکات مهم برای خرید آرشه ویولن

چگونه آرشه خوب را از آرشه بد تشخیص دهیم؟

اگر شما هم قصد خرید یک آرشه را دارید، بهتر است که اول این مطلب را مطالعه کنید تا یک سری نکات مهم درباره خرید آرشه ویولن دستتان بیاید و بتوانید تفاوت بین آرشه خوب و آرشه بد را تشخیص دهید.

اگر شما هم قصد خرید یک آرشه را دارید، بهتر است که اول این مطلب را مطالعه کنید تا یک سری نکات مهم درباره خرید آرشه ویولن دستتان بیاید و بتوانید تفاوت بین آرشه خوب و آرشه بد را تشخیص دهید.

انحنای چوب آرشه را بررسی کنید

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که چوب آرشه حتما باید یک انحنا به سمت موهای آرشه داشته باشد. پس اگر احیانا دیدید که یک آرشه چنین انحنایی ندارد، باید این را بدانید که آن آرشه، آرشه خوبی نیست.

پیچ تنظیم کننده آرشه را امتحان کنید

همان طور که می دانید در قسمت پایینی آرشه یک پیچ تنظیم کننده وجود دارد که با چرخاندن آن می توانید موهای آرشه را سفت یا شل کنید. حتما این پیچ تنظیم کننده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکلی ندارد و راحت چرخانده می شود.

آرشه-ویولن

به وزن آرشه دقت کنید

اگر قبلا تجربه نوازندگی ویولن را داشته اید، حتما آرشه ای که قصد خرید آن را دارید، در دست بگیرید و اگر ممکن بود، چند دقیقه ای با آن نوازندگی کنید تا مطمئن شوید که وزن آرشه مناسب است، بیش از حد سبک و بیش از حد سنگین نیست و شما در حین نوازندگی با آن احساس راحتی دارید. به شما توصیه می کنم که با آن آرشه تکنیک های مختلف آرشه کشی نظیر استاکاتو، اسپیکاتو و …. را امتحان کنید تا عملکرد آرشه را در شرایط مختلف بررسی کنید.

از مستقیم بودن چوب آرشه مطمئن شوید

برای اینکه متوجه شوید که آرشه مورد نظرتان که قصد خرید آن را دارید، سالم هست یا نه؛ باید پیچ تنظیم کننده آرشه را کامل بچرخانید تا چوب و موی آرشه سفت شود. سپس آرشه را دقیقا رو به رو و در واقع عمود به خودتان بگیرید و با بستن یکی از چشمانتان و نزدیک کردن یکی از چشمانتان به قسمت پایینی آرشه به سمت نوک آرشه خیره شوید. شما با این کار باید جهت و راستای آرشه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چوب آرشه تاب خوردگی ندارد.

خرید-آرشه-ویولن

در نهایت به شما توصیه می کنم که اگر در نوازندگی ویولن مبتدی هستید، به دنبال خرید آرشه خیلی گران نباشید و در ابتدا از آرشه های قیمت مناسب تر استفاده کنید. چراکه تشخیص آرشه خوب از آرشه بد برای کسی که تجربه زیادی در نوازندگی ندارد، کار خیلی آسانی نیست و با این حساب بهتر است که شما در ابتدای کار برای یک آرشه گران که احتمال دارد آرشه خوبی هم نباشد، هزینه نکنید.

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

آرشه هشت پر بهتر است یا آرشه گرد؟

نکات مهم برای خرید ویولن دست دوم

Open chat