برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

هزینه یادگیری ویولن

هزینه یادگیری ویولن چقدر است؟

یکی از موضوعاتی که ذهن بعضی از علاقه مندان به ویولن را قبل از شروع یادگیری ویولن مشغول می کند، این است که هزینه یادگیری ویولن چقدر است و آن ها چقدر باید برای یادگیری این ساز هزینه کنند. هرچند ویولن ساز بسیار ارزشمندی است و ارزش یادگیری آن را اصلا نمی توان با هزینه ای که برای آن یادگیری صرف می شود، مقایسه کرد. اما به هر حال این یک واقعیت است که مسائل مالی می تواند برای هر کسی مهم باشد و شاید خیلی از شما دوست داشته باشید بدانید که باید چقدر برای یادگیری ویولن هزینه کنید. به همین خاطر من تصمیم گرفتم که یک مطلب در این باره برایتان بنویسم و به شما بگویم که برای یادگیری ویولن چه هزینه هایی در پیش خواهید داشت.

هزینه یادگیری ویولن

 

هزینه خرید یک ویولن مبتدی

شما برای شروع یادگیری ویولن باید یک ساز برای خودتان تهیه کنید که البته می تواند یک ساز مبتدی و ارزان باشد. در حال حاضر قیمت یک ساز مبتدی ویولن از حدود 3 تا 5 میلیون تومان است. هرچند باید این را بدانید که این ویولن تا همیشه کار شما را راه نمی اندازد و شما باید به محض اینکه یادگیری ویولن را آغاز کردید، کم کم پولتان را پس انداز کنید تا بتوانید بعدا سازتان را ارتقا دهید.

هزینه خرید تجهیزات ویولن

شما باید یک سری تجهیزات برای ویولن خود بخرید. پس اگر می خواهید هزینه یادگیری ویولن را تخمین بزنید، بهتر است که این تجهیزات را نیز در لیست هزینه هایتان لحاظ کنید. شما به یک کلیفون برای ویولن خود نیاز دارید که قیمت آن از حدود 50 هزار تومان شروع می شود. اما اگر شما بخواهید یک کلیفون خوب برای ویولن خود بخرید، باید حدود 200 تا 400 هزار تومان هزینه کنید. توصیه من به شما این است که از همان ابتدا یک کلیفون خوب بخرید. چراکه کلیفون به این زودی ها تمام نمی شود و شما می توانید از آن چندین و چند سال استفاده کنید. علاوه بر این شما برای تمرین ویولن به یک پوپیتر یا پایه نت نیاز پیدا می کنید که قیمت آن از حدود 150 هزار تومان شروع می شود.

هزینه خرید کتاب های ویولن

شما برای یادگیری ویولن باید یک سری کتاب تهیه کنید که هر کدامشان حدود 30 هزار تومان قیمت دارند. معمولا شما نهایتا به 1 تا 2 کتاب برای شروع یادگیری ویولن نیاز پیدا می کنید. پس از این بابت هم خیالتان راحت باشد.

هزینه شهریه کلاس ویولن

در نهایت اینکه شما برای یادگیری ویولن باید در یک کلاس ویولن ثبت نام کنید. شهریه کلاس ویولن استاد به استاد و آموزشگاه به آموزشگاه فرق می کند و در نتیجه بهتر است که برای استعلام شهریه کلاس ویولن با استاد مورد نظرتان صحبت کنید و یا با آموزشگاه های موسیقی شهرتان تماس بگیرید.

 

Open chat