برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه سرعت نوازندگیمان را بیشتر کنیم

راهکارهای افزایش سرعت در نوازندگی ویولن

اگر دوست دارید که سرعت نوازندگیتان را بیشتر کنید و بتوانید آهنگ ها و قطعات را سریع تر بنوازید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه می خواهیم ببینیم که چه کارهایی باید انجام دهیم تا سرعت نوازندگیمان بیشتر شود. با من همراه باشید.

نوازندگی سریع ویولن

تمرینات گام و اتود را جدی بگیرید

یادتان باشد که هرچه بیشتر گام و اتود تمرین کنید، راحت تر می توانید قطعات و آهنگ های مختلف را اجرا کنید و راحت تر می توانید سرعت نوازندگیتان را بیشتر کنید.

از مچ دست راستتان استفاده کنید

اگر شما بخواهید آرشه های کوتاه و سریع بکشید، باید حتما با مچ دست راستتان این کار را کنید. پس بهتر است که اولا حواستان باشد که دست راستتان روی آرشه راحت باشد و دوما اینکه بتوانید از مچ برای آرشه کشی استفاده کنید. تنها در این صورت است که می توانید سرعتتان را در نوازندگی ویولن افزایش دهید.

انگشت گذاری را درست تمرین کنید

شما باید چند نکته را در تمرینات انگشت گذاری ویولن رعایت کنید تا بتوانید سرعت نوازندگی خودتان را بیشتر و بیشتر کنید. اولا اینکه نباید دست چپتان را در حین انگشت گذاری منقبض کنید. دوما اینکه نباید فرم عجیب و غریبی به انگشتانتان بدهید و فرم دستتان باید کاملا راحت باشد. سوما اینکه نباید انگشت هایتان را خیلی از فینگربرد فاصله دهید و چهارما اینکه در هر لحظه باید انگشت هایتان حالت گرد داشته باشند و آماده انگشت گذاری باشند.

سرعت نوازندگی را آرام آرام افزایش دهید

سعی کنید که حتما تمریناتتان را با مترونوم انجام دهید و اول تمرین را با یک سرعت پایین برای مثال سرعت 60، 50 یا حتی 40 شروع کنید. بعد هر وقت که احساس کردید با آن سرعت کاملا راحت هستید، سرعت را 5 تا 5 تا افزایش دهید تا در نهایت سرعتتان در اجرای آن قطعه به آن حدی که می خواهید، برسد.

Open chat