برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه لرزش آرشه روی ویولن را کم کنیم؟

چه کار کنیم که آرشه ویولن روی سیم ها نلرزد؟

اگر به تازگی نوازندگی ویولن را شروع کرده اید و بعضی اوقات احساس می کنید که آرشه شما روی سیم های ویولن می لرزد و ویولنتان صدای ناخوشایندی را تولید می کند، با من همراه باشید. من امروز می خواهم به شما بگویم که علت لرزش های آرشه روی ویولن چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد.

علت لرزش آرشه روی سیم های ویولن

مهمترین عاملی که باعث می شود آرشه روی سیم های ویولن بلرزد و صدای کاملا رسایی از ویولن تولید نشود، وارد شدن تنش به آرشه است. وقتی که شما تنش و فشار زیادی را با دستتان به آرشه ویولن وارد کنید، این تنش منجر به لرزش در آرشه می شود و در نتیجه صدایی که از ویولن تولید می شود، صدای آن چنان خوشایندی نمی شود. اما سوال این است که چاره کار چیست و چگونه می توان از ایجاد این تنش و در نتیجه لرزش آرشه روی سیم های ویولن جلوگیری کرد؟

لرزش-آرشه

راهکار کم شدن لرزش آرشه روی سیم های ویولن

شما با یک راهکار خیلی ساده می توانید مشکل لرزش آرشه روی سیم های ویولن را برای همیشه از بین ببرید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که آرشه را با آرامش و به حالت ریلکس در دست راستتان بگیرید و سعی کنید که هیچ گونه فشاری با دستتان به آرشه وارد نکنید. در واقع شما باید آرشه را جوری در دستانتان بگیرید که عضلاتتان منقبض نشده باشند و دستتان روی آرشه احساس راحتی داشته باشد. برای اینکه به این مساله عادت کنید، باید همیشه در حین تمرین حواستان باشد که دستتان را روی آرشه سفت نکنید و آرشه را بیش از حد محکم در دستتان نگیرید. هر وقتی که احساس کردید آرشه در دستتان محکم شده و در نتیجه تنش دستتان به آرشه منتقل شده و آرشه در حال لرزش است، باید همان لحظه تمرینتان را متوقف کنید، دوباره آرشه را با آرامش کامل در دست بگیرید و سپس ادامه تمرینتان را انجام دهید. مطمئن باشید که اگر مراقب ریلکس بودن دستتان باشید، بعد از چند وقت به این مساله عادت می کنید و مشکل لرزش آرشه روی سیم های ویولن برایتان برای همیشه حل می شود.

لرزش-آرشه-ویولن
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
نحوه گرفتن آرشه ویولن در دست
راهنمای تصویری صحیح گرفتن ویولن

Open chat