برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه موازی با خرک ویولن آرشه بکشیم؟

راهکارهای مستقیم شدن آرشه کشی ویولن

مطمئنا شما هم این را شنیده اید که باید آرشه را به صورت مستقیم روی سیم های ویولن بکشید و حتما باید آرشه کشی شما در یک راستا باشد. اما سوال اینجاست که چگونه و به کمک چه راهکارهایی می توان به مهارت آرشه کشی موازی با خرک ویولن دست پیدا کرد. با من همراه باشید تا چند نکته مهم و چند راهکار عملی برای مستقیم شدن آرشه کشی ویولن را به شما بگویم.

آرشه مستقیم موازی

برای آرشه کشی موازی با خرک، جلوی آینه تمرین کنید

شاید بهترین راهکاری که بتواند به شما در آرشه کشی مستقیم کمک کند، این باشد که جلوی آینه تمرین کنید. واقعیت این است که آینه هیچ وقت به شما دروغ نمی گوید و شما تنها وقتی می توانید متوجه شوید که مشکل آرشه کشی شما از کجاست که جلوی آینه تمرینات ویولن خودتان را انجام دهید.

برای آرشه کشی موازی با خرک،نقطه اتصال آرشه را نگاه کنید

راهکار دیگری که می توانید از آن برای مستقیم شدن آرشه کشی ویولن خود کمک بگیرید، این است که به نقطه اتصال آرشه به سیم ویولن نگاه کنید. در حقیقت همیشه آرشه شما یک نقطه تماس با سیم ویولن دارد. نکته اینجاست که اگر شما در حین اینکه آرشه کشی می کنید، آن نقطه را زیر نظر بگیرید و اجازه ندهید که آن نقطه تماس جا به جا شود، به این مهارت می رسید که آرشه کشی را کاملا به صورت مستقیم و در یک راستا انجام دهید.

برای آرشه کشی موازی با خرک،از ابزارهای کمکی استفاده کنید

یک ابزار خاص برای کمک به آرشه کشی مستقیم طراحی و ساخته شده اند که استفاده از آن ها برای هنرجویان مبتدی می تواند کمک کننده باشد. این ابزاری که در موردش صحبت می کنیم، روی ویولن نصب می شود و وقتی که آرشه تان کج می شود، به آن برخورد می کند. در نتیجه شما با تمرین با آن می توانید کم کم مهارت آرشه کشی مستقیم را در خودتان تقویت کنید.

برای آرشه کشی موازی با خرک،از بازویتان بیش از حد استفاده نکنید

یادتان باشد شما برای آرشه کشی در قسمت وسط تقریبا نیازی به استفاده از بازو خود ندارید و می توانید با ساعد دست و مچ دستتان از قسمت وسط آرشه استفاده کنید و تنها در قسمت های بالا و پایینی آرشه است که به تغییر حالت بازوی دست راستتان نیاز پیدا می کنید. اما نکته اینجاست که در هیچ قسمتی از آرشه نباید بیش از حد از بازوی خودتان کمک بگیرید و به اصطلاح با بازو آرشه کنید. چراکه در این صورت آرشه شما از حالت موازی با خرک خارج می شود و دیگر نمی توانید آرشه کشی را در یک لاین و به صورت مستقیم انجام دهید.

Open chat