برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه می توان کودکان را به تمرین ویولن تشویق کرد؟

راهکارهایی برای تشویق کودکان به تمرین ویولن

اگر کودک شما هم در حال یادگیری ویولن است، بهتر است که به او به چشم یک ویولونیست واقعی نگاه کنید و همیشه به او احساس اعتماد به نفس بدهید تا روحیه بهتری برای یادگیری ویولن داشته باشد. از این گذشته، باید به او کمک کنید تا در مسیر درستی برای یادگیری ویولن قرار بگیرد و همیشه به او انگیزه بدهید تا تمرینات خودش را بهتر انجام دهد. برای اینکه به چنین هدفی برسید، باید همیشه سعی کنید که کودکتان را به شکل درستی به تمرین ویولن تشویق کنید و کارهایی را انجام دهید که او بیشتر و بیشتر جذب ویولن شود. اما سوال اینجاست که چگونه می توان کودکان را به تمرین ویولن تشویق کرد؟ من در این مقاله به شما می گویم که با چه کارهایی می توانید کودکتان را بیشتر به تمرین ویولن تشویق کنید و چگونه می توانید آینده نوازندگی او را تضمین کنید.

یک معلم موسیقی خوب برای کودکتان پیدا کنید

اولین و مهمترین کاری که باید برای آموزش هرچه بهتر کودکتان انجام دهید، این است که برای او یک معلم موسیقی خوب پیدا کنید که ترجیحا تخصص آموزش ویولن به کودکان را داشته باشد. به شما توصیه می کنم که حتما برای پیدا کردن یک معلم موسیقی خوب برای کودکتان وقت بگذارید و حتما کسی را برای آموزش ویولن به کودکتان انتخاب کنید که اخلاق و رفتار دوستانه ای با کودکان داشته باشد و بتواند ارتباط خوبی با کودکتان برقرار کند. چراکه در نهایت این معلم موسیقی است که می خواهد به کودک شما نواختن ویولن را یاد دهد و اگر رابطه آن ها با هم صمیمانه نباشد، کودکتان خیلی زود از یادگیری ویولن خسته می شود.

کودکتان را به تمرین ویولن تشویق کنید، اما او را مجبور نکنید

همان طور که می دانید کودکان از اینکه یک نفر مدام به آن ها یک نکته را گوشزد کند، خوششان نمی آید. در حقیقت کودکان از نصیحت کردن بیزار هستند و خیلی وقت ها واکنش کاملا برعکسی به این نصحیت ها می دهند و اگر بخواهید به تمرین ویولن مجبورشان کنید، بدتر از یادگیری ویولن فراری می شوند! پس بهتر است که با آرامش کامل با کودکتان برخورد کنید و سعی کنید که رفتارتان با او کاملا دوستانه و صمیمانه باشد. سعی کنید که وقتی می خواهید کودکتان را به تمرین بیشتر ویولن تشویق کنید، واقعا تشویق در لحن کلامتان باشد و به جای به کار بردن جملات منفی، از جملات مثبت برای جذب کردن بیشتر کودکتان به ساز ویولن استفاده کنید.

یک فضای خوب و آرام برای تمرین کودکتان در نظر بگیرید

توصیه من به شما این است که یک فضای خاص برای تمرین ویولن کودکتان در نظر بگیرید و سعی کنید که جایی را برای تمرین او انتخاب کنید که در آن احساس راحتی کند و در طی تمرین دچار حواس پرتی نشود.

برنامه شرکت در یک گروه همنوازی جذاب را برای کودکتان تدارک ببینید

معمولا کودکان از اینکه بتوانند با همسن و سال هایشان چند آهنگ شنیدنی و جذاب را بنوازند، خوششان می آید و با این کار بیشتر به تمرین ویولن تشویق می شوند. این را در نظر داشته باشید که حوصله یک کودک با حوصله یک فرد بزرگسال یکی نیست و شما باید همیشه به دنبال راهی برای تشویق بیشتر کودکتان به تمرین ویولن باشید. به هر حال اگر کودک شما هم به گروه نوازی و وقت گذرانی با همسن و سال هایش علاقه دارد، بد نیست که ترتیب شرکت در یک گروه همنوازی را برای کودکتان بدهید. برای این منظور بهتر است که با معلم ویولن کودکتان مشورت کنید و از او بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند. چراکه اگر کودک شما هم ببیند که می تواند در یک گروه نوازندگی کند، مسلما به تمرین بیشتر ویولن علاقه مند می شود و انرژی مثبت بیشتری برای طی کردن ادامه مسیر یادگیری دریافت می کند.

همنوازی کوکان با ویولن
همنوازی کوکان با ویولن
تمرین ویولن کودک در خانه
تمرین ویولن کودک در خانه
تشویق کودکان به تمرین ویولن
تشویق کودکان به تمرین ویولن
معلم خوب ویولن برای کودکان
استاد خوب ویولن برای کودکان
ویولن برای کودکان
ویولن برای کودکان

 

Open chat