برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

یک برنامه خوب برای تمرین ویولن در خانه

برنامه تمرینی ویولن برای پیشرفت سریع

مسلما شما هم این را شنیده اید که تمرین با کیفیت در پیشرفت سریع تاثیر مستقیمی دارد. اما سوال این است که باید در طول هر روز چه تمریناتی داشته باشیم تا بتوانیم سریع تر در یادگیری ویولن پیشرفت کنیم؟ من امروز می خواهم یک برنامه خوب برای تمرین ویولن در خانه به شما ارائه کنم که مسلما اگر بر طبق آن پیش بروید، پیشرفت خوبی حاصلتان خواهد شد.

برنامه ریزی تمرین ویولن

در ابتدا به شما توصیه می کنم که قبل از اینکه ویولنتان را از داخل کیفش دربیاورید، چند دقیقه آرام بنشینید، فکر کنید و برنامه تمرین آن روزتان را روی کاغذ بنویسید. دقیقا این را مشخص کنید که آن روز باید چه تمریناتی انجام دهید، باید برای هر کدام چقدر وقت بگذارید و قرار است که برای بهتر شدن کدام مهارت های نوازندگیتان در طول تمرین ویولن آن روزتان تلاش کنید. این را هم بگویم که بهتر است تمرینات ویولن خود را به صورت بخش بخش انجام دهید و سعی کنید که در هر بخش دقیقا بدانید که می خواهید چه کاری انجام دهید. من در ادمه به شما یک برنامه خوب برای تمرین ویولن در خانه ارائه می کنم که شما هم می توانید از آن استفاده کنید.

تمرین-ویولن-در-خانه

بخش اول تمرین ویولن

بهتر است که بخش اول تمرین ویولن هر روزتان را به تمرین های تکنیکی اختصاص دهید. در بخش اول تمرینتان بهتر است که گام ها و آرپژها را بنوازید و سعی کنید که بر روی ژوست بودن انگشت هایتان و فالش نبودن نت هایتان تمرکز کنید. همچنین می توانید آرشه کشی های مختلف را در هم در طول بخش اول تمرین ویولن خود بگنجانید وسعی کنید که گام ها و آرپژها را با آرشه های مختلف و با سرعت های مختلف بنوازید.

بخش دوم تمرین ویولن

در بخش دوم تمرین ویولن در خانه می توانید به تمرین اتود بپردازید. مثلا می توانید از اتودهای ولفارت یا هر اتود دیگری برای این قسمت از تمریناتتان استفاده کنید. مطمئن باشید که اگر این کار را انجام دهید، ذهنتان و دست هایتان برای تمرین قطعه ها آماده تر خواهند شد.

بخش سوم تمرین ویولن

 

در بخش سوم تمرین ویولن می توانید به تمرین قطعه هایی که آن هفته در حال یادگیریشان هستید، بپردازید. در این مرحله می توانید بخش به بخش قطعه موسیقی مد نظرتان را تمرین کنید و سعی کنید که تکنیک هایی که بلد هستید را در تمرین آن به کار بگیرید.

برنامه-تمرین-ویولن-در-خانه

بخش چهارم تمرین ویولن

در آخر می توانید برای این خستگی تمرین از تنتان بیرون برود، آهنگ هایی که دوست دارید و آن ها را بلد هستید، با ویولن خود بنوازید و چند دقیقه ای را غرق شنیدن جادوی صدای ویولن خود بشوید.
در نهایت برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت روز افزون را در نوازندگی ویولن دارم. موفق باشید.

Open chat