برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه گوش موسیقیایی خود را تقویت کنیم؟

اپلیکیشن های کاربردی برای تقویت گوش موسیقیایی

مسلما شما هم این را می دانید که به عنوان یک ویولنیست باید گوش موسیقیایی قوی داشته باشید. اما سوال این است که چگونه می توانیم گوش موسیقیایی خودمان را تقویت کنیم؟ من می خواهم امروز به شما چند اپلیکیشن کاربردی برای تقویت گوش موسیقیایی به شما معرفی کنم که خیلی ساده با دانلود و نصب آن ها و انجام تمرینات روزانه با آن ها می توانید گوش خود را برای نوازندگی تقویت کنید. پس با من همراه باشید تا با هم نگاهی به این اپلیکیشن ها بیندازیم.

اپلیکیشن پرفکت ایر (Perfect Ear)

اولین اپلیکیشنی که شما باید برای تقویت گوش موسیقیایی خود آن را نصب کنید، اپلیکیشن پرفکت ایر است. شما در این اپلیکیشن می توانید در بخش های مختلف برای تقویت کردن گوش موسیقیایی خودتان تلاش کنید. مثلا در یک بخش از این اپلیکیشن صدای نت های مختلف پخش می شود و شما باید صدای آن را با دهانتان تولید کنید و بعد منتظر بمانید که اپلیکیشن به شما بگوید که نت درستی را ادا کرده اید یا نه. از این گذشته در بخش دیگر آن صدای دو نت با هم پخش می شود و شما باید بگوییم که این دو نت چه فاصله ای از هم دارند. البته این را هم بگویم که این اپلیکیشن بخش های دیگری هم دارد که مجموع آن ها با هم گوش موسیقیایی شما را تقویت می کند.

اپلیکیشن فانکشنال ایر ترینر  (Functional Ear Trainer)

یک اپلیکیشن کاربردی دیگر برای تقویت گوش موسیقیایی شما اپلیکیشنی به نام فانکشنال ایر ترینر است. در این اپلیکیشن می توانید مرحله به مرحله از خودتان تست بگیرید و کم کم گوش موسیقیایی خودتان را تقویت کنید. کاری که باید انجام دهید، این است که مراحل مختلف برنامه ریزی شده در این اپلیکیشن را به ترتیب انجام دهید تا معجزه آن را ببینید. روند کار در این اپلیکیشن به این ترتیب است که چند نت از یک گام مشخص پخش می شود و بعد صدای یک نت به صورت مجزا به گوش می رسد و شما باید تشخیص بدهید که این نت در آن گام کدام نت است.

 

Open chat